06.10
2021

Relacja z "Pikniku Rodzinnego"

W ostatni weekend sierpnia (29.08) Agencja Sportu i Promocji w Prudniku zorganizowała w Parku Miejskim "Piknik Rodzinny na zakończenie wakacji".

Przedsięwzięcie to spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, brały w nim udział całe rodziny. Jego celem była popularyzacja zdrowego stylu życia oraz promowanie wśród mieszkańców aktywnych form spędzania wolnego czasu. Organizacja pikniku została wsparta przez środki z Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych dla Gminy Prudnik na rok 2021.

Podczas wydarzenia w przestrzeni prudnickiego Parku Miejskiego wydzielonych zostało kilka stref, w których realizowano poszczególne działania:

  • Strefa animacji dla najmłodszych - przeprowadzono warsztaty z kreatywnego spędzania wolnego czasu,
  • Pokazy pierwszej pomocy - zrealizowane przez KP PSP w Prudniku oraz OSP w Łące Prudnickiej. Każdy uczestnik pikniku mógł nauczyć się jak prawidłowo wykonać resuscytację, jak obsługiwać AED, jak sprawdzić funkcje życiowe.
  • Dogoterapia – zajęcia terapeutyczno-motywacyjne z psami, wspierające leczenie ciała i umysłu. 
  • Warsztaty kulinarne – prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów (Zespół Szkół Rolniczych) zajęcia z gotowania oraz przygotowania zdrowych posiłków, składające się z części teoretycznej i praktycznej oraz z degustacji. 
  • Rodzinna Terenowa Gra Parkowa - propozycja dla miłośników zagadek. Każdy z uczestników otrzymał wydrukowaną mapę oraz listę 10 zadań do wykonania. Ich prawidłowe rozwiązanie było gwarancją otrzymania nagrody. W zabawie terenowej wzięło udział ponad 200 uczestników.
  • Strefa boisk - na terenie parkowego kompleksu sportowego "Orlik" instruktorzy sportu Agencji Sportu i Promocji przez cały dzień prowadzili gry i zabawy sportowe dla uczestników wydarzenia.
    Odbyły się m.in.: konkursy rzutów do kosza oraz strzelania rzutów karnych, a także dwubój rodzinny. Zorganizowano również miasteczko lekkoatletyczne dla dzieci, a w jego ramach konkurencje, prowadzone przez trenera i profesjonalnych zawodników: rzut oszczepem, rzut dyskiem, bieg przez płotki, skok w dal i inne.
    Uczestnicy zmagań sportowych otrzymywali nagrody w postaci okolicznościowych pucharów i medali.

W organizację pikniku włączyła się także Komenda Powiatowa Policji w Prudniku, która dla najmłodszych uczestników pikniku udostępniła miasteczko ruchu drogowego.

Dziękujemy, że byliście z nami!

fot_01_www.jpegfot_02_www.jpegfot_03_www.jpegfot_04_www.jpegfot_05_www.jpegfot_06_www.jpegfot_07_www.jpegfot_08_www.jpegfot_09_www.jpegfot_010_www.jpegfot_011_www.jpegfot_012_www.jpegfot_013_www.jpegfot_014_www.jpegfot_015_www.jpeg

Pełna galeria zdjęć z pikniku jest dostępna na naszym facebooku:

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie