06.07
2020

Wyniki Turnieju Tenisa Ziemnego

W FINALE OJCIEC OGRAŁ SYNA

 

                Sporym zainteresowaniem cieszył się organizowany na kortach w parku miejskim przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku turniej tenisa ziemnego. Do udziału w zawodach zgłosiło się ostatecznie 9 osób, które zostały podzielone na 2 grupy. W grupie pierwszej rywalizowało 4, a w grupie drugiej 5 zawodników.

                Rywalizacja w grupach toczyła się systemem „każdy z każdym” do jednego wygranego setu.
Jak ustalono na początku rozgrywek zawodnicy, zajmujący na koniec rywalizacji grupowej pierwsze miejsca w grupie przystąpią do finału. Natomiast zawodnicy z „drugich” miejsc przystąpią do meczu
o trzecie miejsce w turnieju.

                Pogoda dopisała, więc rozgrywki toczyły się w sporym „skwarze”, który łagodził nieco cień rzucany przez drzewa. Upał nie przeszkodził jednak zawodnikom, którzy stworzyli w przynajmniej kilku meczach ładne widowisko, a niektóre długie wymiany podań naprawdę mogły się podobać. Mimo, że rywalizowano na dwóch kortach równocześnie, zawody zakończyły się późnym popołudniem, w okolicach godziny 17.00.

                W grupie pierwszej wszystkie spotkania na swoją korzyść rozstrzygnął Edward Pikuła.
Co ciekawe, syn Pana Edwarda – Jakub, uczynił to samo na drugim korcie, na którym rywalizowała grupa druga. Tym samym w finale ojciec spotkał się z synem.

Do meczu o 3 miejsce przystąpili tymczasem Łukasz Cichocki oraz Przemysław Sitek, którzy zajęli 2 miejsca w swoich grupach. Słowa uznania należą się również Panu Juliuszowi Krawczyńskiemu, który był najstarszym uczestnikiem turnieju, a w każdym meczu dzielnie stawiał czoła sporo młodszym od siebie zawodnikom. Cieszy również postawa najmłodszego uczestnika turnieju – 14-letniego Franka Grzywacza, który nie dawał za wygraną w rywalizacji z bardziej doświadczonymi kolegami.

Runda finałowa rozgrywana była już systemem do dwóch wygranych setów. W meczu o trzecie miejsce zwyciężył Przemysław Sitek, który pokonał Łukasza Cichockiego w stosunku 6:1 i 6:4.

W finale ojciec (Edward Pikuła) okazał się lepszy od syna (Jakub Pikuła). Oba jednak sety były bardzo zacięte, mimo iż zmęczenie dawało się obu finalistom we znaki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:5 i 6:4.

Po finale nastąpiło rozdanie nagród. Każdy uczestnik zawodów otrzymał drobny upominek, a zawodnicy, którzy uplasowali się na podium turnieju także pamiątkowe puchary.

Serdecznie dziękujemy za udział w turnieju wszystkim zawodnikom oraz za stworzoną przez nich oraz widzów miłą, sportową atmosferę. Dziękujemy również Lesławowi Spychale oraz Ryszardowi Stachurze za wzorowe poprowadzenie zawodów.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody i imprezy organizowane przez ASiP.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz galerię zdjęć.

PDFTenis Grupa A.pdf (278,71KB)

PDFTenis Grupa B.pdf (442,87KB)

IMG_5048.jpeg

IMG_5049.jpeg

IMG_5050.jpeg

IMG_5052.jpeg

IMG_5053.jpeg

IMG_5054.jpeg

IMG_5055.jpeg

IMG_5121.jpeg

IMG_5114.jpeg

 

 

 

 

IMG_5052.jpeg

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie