21.07
2020

Wyniki Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora ASIP

Duże emocje wzbudził organizowany na letnim basenie przy ul. Zwycięstwa w Prudniku „Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora ASIP”. Do udziału w zawodach zgłosiło się ostatecznie 6 drużyn, po 3 w rywalizacji mężczyzn oraz tzw. mikstach.

                Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Pogoda „dotrzymała” do końca turnieju, co cieszy tym bardziej, bo meteorolodzy zapowiadali ulewne deszcze i burze. Rozgrywki toczyły się w sporym „skwarze” i „duchocie”. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom i zawodniczkom, którzy stworzyli w przynajmniej kilku meczach ładne widowisko, a niektóre długie wymiany podań naprawdę mogły się podobać.

                W rywalizacji zespołów mieszanych już w pierwszym meczu spotkały się zespoły, w których należało upatrywać faworytów turnieju: ZAGAJA TEAM z Wołczyna oraz duet GUSTA/OŻÓG z Opola. Chociaż oba sety były bardzo wyrównane, to zarówno w pierwszym, jak i w drugim szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił ZAGAJA TEAM. Pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się wynikiem 21:19, a druga została rozstrzygnięta „na przewagi” w stosunku 24:22.

                Jak się później okazało oba teamy pokonały ambitnie walczące rodzeństwo: Kacpra oraz Malwinę Osmęckich z Białej – tworzących zespół „Kilersi” w stosunku 2:0. Tym samym klasyfikacja końcowa w rywalizacji Mikstów ułożyła się w następujący sposób:

Miejsce

Zespół

Punkty

Sety

1.

ZAGAJA TEAM

4

4:0

2.

GUSTA/OŻÓG

3

2:2

3.

KILERSI

2

0:4

 

Bardziej wyrównana stawka i bardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w turnieju mężczyzn. W pierwszym meczu zespół „Piękni i Młodzi”, który tworzyli Prudniczanin Oskar Spychała oraz mieszkaniec Praszki Filip Pęcherczyk stworzył bardzo ładne widowisko rywalizując z PSP Nysa w składzie: Jakub Wąsowicz, Dominik Kluz.  Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebny był tie-break, w którym wyraźnie już lepsi byli „Piękni i Młodzi” zwyciężając w stosunku 15:8.

Następnie oba duety zmierzyły się z parą ZAGAJA/GUSTA. W spotkaniu tego zespołu z PSP Nysa po dwóch setach był wynik remisowy. O rozstrzygnięciu spotkania zadecydował więc tie-brak, który rozstrzygnął na swoją korzyść zespół dużo bardziej doświadczony (ZAGAJA/GUSTA).

W ostatnim spotkaniu turnieju duet ZAGAJA/GUSTA pokonał wyraźnie (2:0) team „Piękni i Młodzi” tryumfując w całym turnieju. Poniżej końcowa klasyfikacja rywalizacji mężczyzn:

Miejsce

Zespół

Punkty

Sety

1.

ZAGAJA/GUSTA

4

4:1

2.

PIĘKNI I MŁODZI

3

2:3

3.

PSP NYSA

2

2:4

 

Po tym meczu nastąpiło rozdanie nagród. Każdy uczestnik zawodów otrzymał upominek, a także medale i pamiątkowe puchary, które wręczyła Dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku – Małgorzata Halek-Malinowska.

Serdecznie dziękujemy za udział w turnieju wszystkim zawodnikom oraz za stworzoną przez nich miłą, sportową atmosferę. Dziękujemy również Kamilowi Lubaszce za wzorowe poprowadzenie zawodów.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody i imprezy organizowane przez ASiP.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć.

IMG_9314.jpeg

IMG_9315.jpeg

IMG_9319.jpeg

IMG_9327.jpeg

IMG_9346.jpeg

IMG_9366.jpeg

IMG_9369.jpeg

IMG_9414.jpeg

IMG_9538.jpeg

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie