31.08
2018

Kolarstwo

Memoriał im. Stanisława Szozdy Kolarskie Kryterium Uliczne

 „Rośnie w siłę i jest coraz bardziej prestiżowy. Zaczęło się od chęci upamiętnienia wielkiego prudnickiego kolarza Stanisława Szozdy, a jego memoriał z każdym rokiem jest coraz poważniejszy,
w 2016 roku był już finałem mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.” Tak o III Memoriale im. Stanisława Szozdy w Prudniku pisała Nowa Trybuna Opolska, w której plebiscycie zdobył on tytuł Imprezy Roku 2016.

Impreza odbywa się od 2014r. a jego celem jest przede wszystkim upamiętnienie osoby znakomitego, polskiego kolarza Stanisława Szozdy, ale też za pośrednictwem jego osoby promocja kolarstwa jako dyscypliny sportowej. Organizowany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku. Corocznie odbywa się pod patronatem honorowym, Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZKolu, Marszałka Województwa Opolskiego oraz pod patronatem medialnym Radio Opole, TVP Opole, Nowej Trybuny Opolskiej, Tygodnika Prudnickiego. Tytuł Imprezy Roku nadany Memoriałowi w 2016 są wyrazem uznania dla zasług Stanisława Szozdy, pasji wszystkich uczestników Memoriału, ale też potwierdzają wagę podejmowanych przez nas działań.

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie