25.11
2021

Podsumowujemy „Wirtualny polsko-czeski Bieg Niepodległości”

Kolejnym projektem realizowanym przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku jest „Sportowe pogranicze”, w ramach którego zorganizowany został Wirtualny polsko-czeski Bieg Niepodległości.

Głównym celem tej inicjatywy było sportowe uczczenie 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Republikę Czeską. Ze względu na sytuację pandemiczną biegacze nie mogli wspólnie spotkać się na starcie biegu, ale każdy zainteresowany mógł zamanifestować swój patriotyzm poprzez udział w biegu wirtualnym.

Aby dołączyć do grona uczestników, należało w terminie pomiędzy 11 a 22 listopada 2021 r. przebiec jeden z trzech proponowanych dystansów (600 m, 1918 m lub 11 km), po czym udokumentować to za pomocą urządzenia z aplikacją mobilną, przesyłając wynik organizatorowi. Uczestników wydarzenia nie obowiązywały limity: czasu ani wieku.

Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców po obu stronach polsko-czeskiego pogranicza - niemal setka uczestników przesłała potwierdzenie dotyczące spełnienia warunków udziału w wydarzeniu. Biegano indywidualnie, jak i całymi rodzinami, w Polsce (71 osób) oraz w Czechach (24 uczestników). Do inicjatywy dołączały również klasy szkolne wraz z nauczycielami.
Nagrodą za udział w wydarzeniu były pamiątkowe medale oraz upominki dla każdego z biegaczy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zachęcając jednocześnie do dalszego podejmowania aktywności fizycznej.

Przedstawiamy wybrane zdjęcia uczestników wydarzenia.

 

Więcej zdjęć dostępnych jest na naszym profilu facebook ASiP Prudnik:

Projekt pn. „Sportowe pogranicze” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

logotypy 1024.jpeg

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie