30.11
2021

Realizacja projektu „Polsko-Czeska Liga Curlingu”

Jednym z przedsięwzięć o charakterze transgranicznym, realizowanych przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku w roku 2021, był projekt pn. „Polsko-Czeska Liga Curlingu”.

Miał on na celu propagowanie aktywnego trybu życia i podnoszenie sprawności fizycznej w okresie letnim, a także zapewnienie rekreacji mieszkańców gminy Prudnik i okolic, w tym również naszych czeskich sąsiadów (partnerem projektu było Město Bruntál).

W ramach realizacji projektu, w Prudniku odbyło się dziesięć spotkań z cyklu rozgrywek ligi (dwa w czerwcu, po trzy w lipcu i sierpniu, oraz dwa we wrześniu), z udziałem 4-osobowych drużyn z Polski i Czech (wyłoniono po trzy zespoły po każdej ze stron).
Zawody odbywały się w formule zbliżonej do tradycyjnej, zimowej odmiany tego sportu. Współzawodnictwo polegało na wykonywaniu przez graczy pchnięcia kamieniem curlingowym - tzw. czajnikiem - po torze, za co przyznawane były punkty. Za udział w każdym ze spotkań zawodnicy otrzymywali okolicznościowe medale oraz upominki.
Dziesiąta kolejka „Polsko-Czeskiej Ligi Curlingu” miała miejsce w sobotę, 25 września br. i była jednocześnie finałem całego cyklu oraz podsumowaniem zmagań zawodników przez Burmistrza Prudnika - Grzegorza Zawiślaka, oraz Wicestarostę Bruntala - Martina Henča. Wyłoniono zwycięzców rozgrywek, którzy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

curling_liga_fot._01.jpegcurling_liga_fot._02.jpegcurling_liga_fot._03.jpegcurling_liga_fot._04.jpegcurling_liga_fot._05.jpegcurling_liga_fot._06.jpegcurling_liga_fot._07.jpegcurling_liga_fot._08.jpegcurling_liga_fot._09.jpegcurling_liga_fot._10.jpegcurling_liga_fot._11.jpegcurling_liga_fot._12.jpegcurling_liga_fot._13.jpegcurling_liga_fot._14.jpegcurling_liga_medale.jpeg

Na potrzeby realizacji projektu zakupiony został przenośny tor do curlingu, wraz z kamieniami z tworzywa sztucznego. Posiadający nawierzchnię z syntetycznego lodu tor, pozwala na całoroczną grę, będąc jednym z niewielu tego typu urządzeń w dyspozycji jednostek samorządowych. Przeprowadzone zostało ponadto szkolenie z obsługi toru i zasad gry (w dwóch językach: polskim oraz czeskim).

Projekt „Polsko-Czeska Liga Curlingu” był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”, za pośrednictwem Euroregionu Pradziad.

Prudnik_plakat_curling_2021-2 (900x1273)_edited.jpeg

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie