08.12
2021

Rozświetlono prudnicką choinkę

W niedzielę 5 grudnia br. na prudnickim rynku można było w pełni poczuć atmosferę zbliżających się świąt, podczas oficjalnego rozświetlenia miejskiej choinki. 

Zimowa aura nie przestraszyła prudniczan, którzy licznie przybyli przed scenę przy ratuszu, gdzie mieli okazję m.in. spotkać Mikołajów na motocyklach i quadach, stanąć oko w oko z amerykańskimi krążownikami szos, oraz otrzymać prezent od popularnego Świętego.

Jako pierwsi już o 13.00 na rynek zajechali członkowie Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego, w mikołajowych przebraniach, którzy rozdawali prezenty dzieciom - do rąk najmłodszych trafiło ponad 300 paczek. Zaraz po tym odbył się, przygotowany przez grupę American Muscle Team, pokaz amerykańskich samochodów spod znaku V8. 

Od godziny 15.00 czas przybyłym umilały występy artystyczne najmłodszych prudniczan z Dziecięcego Studia Piosenki, działającego przy Prudnickim Ośrodku Kultury, prowadzonego przez Alicję Główkę. Rolę konferansjera podczas całego wydarzenia pełniła Joanna Korzeniowska, kierownik programowy POK.

Rozegrano i podsumowano również przygotowaną przez Prudnicki Ośrodek Kultury grę terenową, pt. "Śladami Mikołaja". Zabawa polegała na poszukiwaniu, podczas spaceru po mieście, śladów pozostawionych przez Świętego Mikołaja i rozwiązywaniu zagadek, które pomagały graczom w odgadnięciu hasła. Finał rozgrywki miał miejsce podczas niedzielnej imprezy, kiedy to jej uczestnicy mieli okazję odebrać nagrody za udział w grze.

Jednym z ostatnich akcentów wydarzenia był efektowny pokaz tańca z ogniem, w wykonaniu grupy "Alchemists Fireshow". Chwilę później oficjalnego rozświetlenia świątecznej choinki w rynku dokonał Burmistrz Prudnika - Grzegorz Zawiślak. Na kilkumetrowym, naturalnym drzewku, rozbłysło mnóstwo białych lampek, a zakończenie uświetnił pokaz sztucznych ogni.

rozświetlenie_choinki_fot_01.jpegrozświetlenie_choinki_fot_02.jpegrozświetlenie_choinki_fot_03.jpegrozświetlenie_choinki_fot_04.jpegrozświetlenie_choinki_fot_05.jpegrozświetlenie_choinki_fot_06.jpegrozświetlenie_choinki_fot_07.jpegrozświetlenie_choinki_fot_08.jpegrozświetlenie_choinki_fot_09.jpegrozświetlenie_choinki_fot_10.jpegrozświetlenie_choinki_fot_11.jpegrozświetlenie_choinki_fot_12.jpegrozświetlenie_choinki_fot_13.jpegrozświetlenie_choinki_fot_14.jpegrozświetlenie_choinki_fot_15.jpegrozświetlenie_choinki_fot_16.jpegrozświetlenie_choinki_fot_17.jpegrozświetlenie_choinki_fot_18.jpegrozświetlenie_choinki_fot_19.jpeg

Film z pokazu oraz finału rozświetlenia choinki jest dostępny na facebooku Gminy Prudnik:


Wydarzenie zorganizowali: Agencja Sportu i Promocji w Prudniku oraz Prudnicki Ośrodek Kultury, we współpracy z Opolskim Towarzystwem Motocyklowym i stowarzyszeniem American Muscle Team.

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie