07.03
2022

Pobiegli „Tropem Wilczym”

Kilkudziesięciu uczestników wzięło udział 6 marca br. w Prudniku, w lokalnej edycji X ogólnopolskiego „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym”.

Wydarzenie miało na celu uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych - bojowników polskiego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Inicjowana przez Fundację Wolność i Demokracja akcja ma charakter ogólnopolski. Podczas tegorocznej, jubileuszowej dziesiątej edycji, „Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym” odbywały się w ponad tysiącu miejsc: w całym kraju i za granicą, w tym po raz kolejny także w naszym mieście.

Miejscem wydarzenia, organizowanego przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku, były - podobnie, jak w latach poprzednich - tereny wokół Sanktuarium Św. Józefa oraz Prudnickiego Lasu. Biegano na dwóch dystansach: 1963 m i 5 km.

Na starcie pierwszego z nich - tzw. „symbolicznego”, prowadzącego po drodze asfaltowej - stanęło 25 biegaczy. Niespełna dwukilometrową trasę najszybciej pokonała Weronika Szopa z Moszczanki („Juvenia Głuchołazy”), w czasie 7 min. 41 s. Druga była Oliwia Białecka z Prudnika (czas 08:25), a trzecie miejsce zajęła Sabina Szopa z Moszczanki (08:34).

Do biegu na dystansie 5 km, po drogach leśnych, przystąpiło 36 uczestników. Spośród nich najszybszy był Przemysław Marciniak z Prudnika, z czasem 19 min. i 39 s. Jako drugi linię mety minął Dariusz Czernek z Gogolina („Sąsiedzi Team”; czas 22:46), wyprzedzając trzeciego Piotra Sedlaczka z Lubrzy (czas 24:02).

Pomiar czasu w trakcie obu biegów prowadziła firma Time-Sport.pl. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej:
https://time-sport.pl/wyniki-06-03-2022-tropem-wilczym-prudnik

Na mecie każda z osób biorących udział w biegu otrzymywała pamiątkowy medal (pakiety startowe zawierały też m.in. bidony, smycze i okolicznościowe koszulki). Ponadto Agencja Sportu i Promocji w Prudniku zapewniła wszystkim posiłek regeneracyjny, oraz ognisko.

koszulki_bieg_www.jpegmedale_bieg_www.jpeg

Dziękujemy firmie „Ustronianka - Naturalna Woda Mineralna” za nieodpłatne przekazanie wody dla uczestników.
Organizację wydarzenia wsparła także Komenda Powiatowa Policji w Prudniku. Zabezpieczenie medyczne: Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Ankar. 

Wszystkim, którzy wzięli udział w „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym”, gratulujemy!

Galeria zdjęć z biegu na dystansie 1963 m:

 

Galeria zdjęć z biegu na dystansie 5 km:

 

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie