28.03
2022

Rekordowe IV Mistrzostwa Nordic Walking

W sobotę 26 marca br. w Prudniku odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz IV Rajd Górski NW o Puchar Burmistrza Prudnika.

Wydarzenie było organizowane przez prudnickie Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team i Gminę Prudnik, przy wsparciu Agencji Sportu i Promocji w Prudniku. Na listach startowych znalazło się ponad 200 zawodników, z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec.

IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking
Jak podali organizatorzy - Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team - na starcie półmaratonu górskiego stanęła rekordowa liczba zawodników - 152.
Najlepsza - zarówno w kategorii OPEN, jak i wśród kobiet, okazała się Elżbieta Wojciechowska, reprezentująca grupę Polipack Team GWE, startująca w kategorii wiekowej K35-39. Zwyciężyła ona w znakomitym czasie 2 godzin, 19 minut i 33 sekund, co jest rekordem prudnickiego półmaratonu (czas lepszy o około 2,5 min. od rekordu trasy ustanowionego przed rokiem).
Drugi w kategorii OPEN i najlepszy wśród mężczyzn był ubiegłoroczny triumfator półmaratonu - Karol Stiller (Podkowa Janów, kategoria M35-39), z czasem 2:19:56.

Oficjalne wyniki półmaratonu (OPEN, kategorie wiekowe, oraz międzyczasy) są dostępne na stronie:
https://competitions.timekeeper.pl/competitions/142

Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika
Rywalizacja w rajdzie górskim toczyła się na dystansie 5 km. Przystąpiło do niego 61 uczestników, i było to również więcej niż przed rokiem.
Zwycięzcą zawodów o Puchar Burmistrza Prudnika został Bogdan Cyrus ze Strzebinia (Silesia Nordic Team), któremu pokonanie trasy zajęło 32 minuty i 53 sekundy.
Wśród kobiet najszybsza na dystansie 5 km była Daria Chrzanowska z Wrocławia (Wrocławskie Stowarzyszenie NW), która trasę rajdu pokonała w czasie 38:29 (5. lokata w kategorii OPEN).
Warto odnotować również znakomity wynik Dariusza Bula z Prudnika (Trenujenordicwalking.pl), który zajął trzecie miejsce w kategorii OPEN, uzyskując czas 34:31.

Oficjalne wyniki rajdu na 5 km (klasyfikacja OPEN) znajdują się na stronie:
https://competitions.timekeeper.pl/competitions/142

Z myślą o najmłodszych miłośnikach nordic walking, odbyły się ponadto mini zawody dla dzieci, na dystansie 200 m, w których nie prowadzono klasyfikacji. Wszyscy mali zawodnicy otrzymali natomiast pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, wręczone przez Małgorzatę Halek, Dyrektor ASiP.

W organizację zawodów zaangażowani byli także pracownicy Agencji Sportu i Promocji w Prudniku. Na stoisku promocyjnym ASiP uczestnikom imprezy i wszystkim zainteresowanym udzielano informacji oraz udostępniono materiały informacyjne na temat atrakcji turystycznych i walorów przyrodniczych Gminy Prudnik.

Patronat medialny nad zawodami objęli:
TVP3 Opole, Radio Park Fm, Tygodnik Prudnicki / terazprudnik.pl

Zdjęcia z zawodów dostępne na stronie ASiP na Facebooku, a także w galerii (poniżej).


 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie