11.04
2022

XV Międzynarodowy Puchar Gór Opawskich /relacja/

Piątek, sobota i niedziela (8-10 kwietnia 2022 r.) stały pod znakiem XV Międzynarodowego Pucharu Gór Opawskich w Łucznictwie.

Na torach łuczniczych przy hali sportowej „Obuwnik” rywalizowało ponad dwustu zawodników - w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujących kluby z całej Polski, a także z krajów sąsiednich.

Strzeleckie zmagania rozpoczęto w piątek, od współzawodnictwa w kategorii łuków bloczkowych. W sobotę, mimo niekorzystnych warunków pogodowych, do rywalizacji przystąpiło 160 zawodników w konkurencji łuków olimpijskich.
Niedzielne zawody, z udziałem dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: młodzik starszy i młodzik młodszy (strzelania na dystansach 20 oraz 30 metrów) odbywały się w ramach realizowanego przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku projektu „Sportowe pogranicze 2”.
Najlepszym młodym zawodniczkom i zawodnikom złożył gratulacje Burmistrz Prudnika - Grzegorz Zawiślak, oraz wręczył im pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.
- Prudnik słynie z tradycji łuczniczych, dlatego cieszy fakt, że pomimo deszczowej aury, udział w zawodach wzięło łącznie ponad 200 zawodników, zarówno z Polski, jak i krajów sąsiednich - podsumował on wydarzenie w mediach społecznościowych.

Organizatorami XV Międzynarodowego Pucharu Gór Opawskich byli Agencja Sportu i Promocji w Prudniku oraz Klub Sportowy „Obuwnik” Prudnik.

Projekt „Sportowe pogranicze 2” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

XV Puchar Gór Opawskich - cover_03.jpeg

Sportowe pogranicze 2 - logotypy_www.jpeg

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie