10.05
2022

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

W ramach realizowanego przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku projektu pn. „Świąteczny blask”, w grudniu 2022 r. planowana jest organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Trzydniowe wydarzenie, które odbędzie się na prudnickim rynku, wypełnią m.in.: występy artystyczne, warsztaty tematyczne, konkursy na najlepszy produkt świąteczny i najlepszą potrawę świąteczną oraz prezentacja ozdób i potraw świątecznych. W trakcie odbędzie się również oficjalne rozświetlenie choinki.
Na potrzeby jarmarku przy prudnickim ratuszu stanie namiot wystawowy, a w nim scena i drewniane stragany dla wystawców. Na zewnątrz namiotu zostanie stworzona strefa gastronomiczna, wraz z miejscem na ognisko.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna, ukazująca tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe na pograniczu polsko-czeskim.
Planowana jest ponadto organizacja wyjazdów: mieszkańców Gminy Prudnik na świąteczny jarmark do Krnova, a także mieszkańców Krnova na Jarmark Bożonarodzeniowy w Prudniku.

Projekt „Świąteczny blask” jest realizowany za pośrednictwem Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

logotypy UE EFRR EP.jpeg

A tak było podczas poprzednich edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego:
Film promocyjny (edycja 2018):

 

Galeria zdjęć z roku 2019:

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie