29.08
2022

Udane zakończenie wakacji

Mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych - tak najkrócej podsumujemy rodzinny piknik na zakończenie wakacji, który odbył się 27 sierpnia br. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, wielu prudniczan aktywnie spędziło wraz z nami sobotę w prudnickim Parku Miejskim.

Podczas pikniku praktycznie cały teren parku tętnił życiem. Poszczególne atrakcje rozlokowano przy głównych traktach, oraz m.in. przy zabytkowej altanie, na polanie nieopodal placu zabaw, a także na boisku sportowym "Orlik".

A było w czym wybierać. Maluchy mogły wyskakać się do woli na darmowych dmuchańcach, które zapewniła firma Dmuchańce Opolskie "Mączka". Albo też uczestniczyć w rozmaitych animacjach, przygotowanych przez Niepubliczne Przedszkole „Skrzat” w Prudniku oraz przez członkinie Stowarzyszenia „Kobiecy punkt widzenia”: np. malować farbami plakatowymi na foliach, ozdabiać kredą parkowe alejki, czy wyszaleć się w pianie. Sądząc po tłumach, jakie przewijały się w tych miejscach, zabawa była przednia.

Oblegane było także specjalne stoisko gastronomiczne, przy którym panie dietetyczki z Centrum Zdrowia Aleksandra Zator przeprowadziły warsztaty kulinarne, połączone z bezpłatną degustacją pysznych i pięknie podanych zdrowych posiłków oraz domowej roboty pieczywa.

Młodsze oraz starsze dzieci poznawały również tajniki sztuki cyrkowej podczas specjalnych warsztatów prowadzonych przez wrocławski Teatr Na Walizkach, w trakcie których próbowały swoich sił w żonglerce, kręceniu kołami hula-hop, czy chodzeniu na szczudłach. Komu było jeszcze mało, mógł wziąć udział w zawodach sportowych w konkurencjach lekkoatletycznych, które na boisku „Orlik” poprowadził trener Stefan Osiewacz.

Jako że o bezpieczeństwie nigdy za wiele, dlatego edukacyjne prezentacje i ćwiczenia - m.in. z pierwszej pomocy - a także konkursy i pokazy sprzętu, zapewniły służby mundurowe: prudnickie komendy powiatowe Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Podróż w czasie? Do fascynującego świata PRL na chwilę przenieśli nas członkowie opolskiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów i Pojazdów Zabytkowych „Rezerwa". Zaprezentowali oni m.in. milicyjne radiowozy - Nyskę i Poloneza, czy wojskowy motocykl z przyczepą, sami będąc przebrani w milicyjne i wojskowe uniformy z epoki i zarażając prudniczan pasją do historii, oraz pojazdów militarnych i zabytkowych.

Inna z atrakcji, to możliwość odbycia przejażdżki po mieście jednym z klasyków polskich dróg z okresu PRL - zabytkową czerwoną Nyską ze Stowarzyszenia "Prosto z Nysy". Wycieczki te ubarwiał dodatkowo opowieściami o Prudniku z tamtych czasów niezawodny pan Janusz Stolarczyk, przewodnik z Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Po godz. 16.00 w prudnickim parku rozkręciło się Holi Święto Kolorów. Mylił się ten, kto myślał, że kolorowe proszki zafascynują tylko młodzież. Holi potrafiło rozbawić osoby w każdym wieku: pokolorowane zostały zarówno maluchy w wózkach, młodzież, jak i seniorzy. 

A że nie samą zabawą człowiek żyje, organizatorzy zadbali również o punkt gastronomiczny, serwujący kultową watę cukrową. Oprócz tego czas uczestnikom pikniku umilała muzyka, którą zapewnił Wiktor Zawada znany jako DJ MBass.

Dla tych, którzy poczuliby chwilowe zmęczenie, udostępniona została strefa chillout, stworzona przez PSB Merkury - Mrówka / Profi, w której można było po prostu poleżeć i odpocząć, np. obserwując chmury.

Impreza nie odbyła by się bez ogromnego zaangażowania naszych partnerów i wielu osób z nami współpracujących.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę:
- ZWiK Prudnik i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – za wsparcie finansowe pikniku;
- ZUK Prudnik – za przygotowanie całej infrastruktury w parku;
Muzeum Ziemi Prudnickiej – dyrektorowi Marcinowi Husakowi za bezinteresowną pomoc w organizacji, a Januszowi Stolarczykowi za zaangażowanie podczas przejazdów zabytkową Nyską;

Chcemy podziękować także wszystkim pozostałym, którzy współtworzyli to wydarzenie:
- Dmuchańce Opolskie "Mączka" - obsługa imprez plenerowych;
- Niepubliczne Przedszkole „Skrzat” w Prudniku i Stowarzyszenie „Kobiecy punkt widzenia”;
- Teatr Na Walizkach;
- Centrum Zdrowia Aleksandra Zator;
- Stowarzyszenie "Prosto z Nysy";
- „Rezerwa" - Stowarzyszenie Miłośników Militariów i Pojazdów Zabytkowych;
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku i Komenda Powiatowa Policji w Prudniku;
- Holi Święto Kolorów;
- Trener Stefan Osiewacz;
- PSB Merkury - Mrówka / Profi;
- DJ MBASS;
- wszystkim, których nie wymieniliśmy, a którzy mieli swój wkład w to wydarzenie;
- wszystkim pracownikom Agencji Sportu i Promocji w Prudniku zaangażowanym w organizację pikniku.

A już teraz zapraszamy na następny piknik za rok!

 

Więcej zdjęć na naszym Facebooku:

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie