03.11
2022

Drugi raz biegali w Prudniku

Komplet 300 uczestników zgłosiło się  do Prudnickiego Półmaratonu Górskiego rozgrywanego w Prudniku-Lesie.

 

Bieg na dystansie 21 km, w randze półmaratonu górskiego odbywał się u nas po raz drugi i mamy nadzieję, że wpisze się na stałe do kalendarza prudnickich imprez sportowych. Na jego starcie stanęli biegacze nie tylko z Prudnika i okolic (m.in. Nysa, Głuchołazy, Biała, Szybowice), czy regionu (m.in. Opole, Gogolin, Strzelce Opolskie, Kluczbork, Ozimek, Większyce, Kędzierzyn-Koźle), ale też z bardziej odległych zakątków Polski: głównie z Dolnego Śląska i Woj. Śląskiego, oraz m.in. z okolic Łodzi, Bydgoszczy czy Poznania. Przybyli również reprezentanci miasta partnerskiego Krnov oraz biegacze z czeskiego Štrenberka. 

Imprezę otwarła dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku - Małgorzata Halek, która wyraziła swoje zadowolenie, że znalazło się aż tylu chętnych do startu w drugiej edycji półmaratonu.

 

Uczestnicy biegu, podobnie jak w ubiegłym roku mieli do pokonania niełatwą, ale jednocześnie malowniczą trasę, złożoną z dwóch pętli, z kilkoma stromymi podbiegami i zbiegami, wiodącą m.in. przez cztery okoliczne wzniesienia: Kozią Górę, Górę Okopową, Długotę i Świętą Górę. Jednak nadspodziewanie dobra jak na październik pogoda sprawiła, że na twarzach uczestników przeważał jednak uśmiech, a nie zmęczenie.

półmaraton górski bieg - trasa www.jpeg
Mapa trasy biegu /kliknij by powiększyć/

Bezkonkurencyjny zwycięzca pierwszej edycji prudnickiego półmaratonu górskiego - Przemysław Marciniak – tym razem znalazł pogromcę, a ściślej rzecz biorąc pogromców. Prudniczanin, reprezentujący barwy zespołu NOA Wrocław, trasę o długości ok. 21,2 km pokonał w czasie: 1 godziny, 35 minut i 39 sekund. Lepsi od niego byli biegacze z okolic: pierwszy na mecie Patryk Wróbel z Głuchołaz (z czasem 1:33:44) oraz drugi Jan Kadłuczka z Głogówka (czas: 1:34:15). Walka całej trójki na trasie była jednak pasjonująca i rozstrzygnęła się w końcowej fazie biegu.

 

Gratulacje należą się jednak nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy zmierzyli się z trasą prudnickiego półmaratonu górskiego. Pełne wyniki biegu, wraz z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe, dostępne są pod adresem:
https://time-sport.pl/results/wyniki-08-10-2022-prudnicki-polmaraton-gorski

Bardzo cieszą także liczne, pozytywne opinie, odnoszące się do poziomu organizacji tego wydarzenia, wyrażane przez zdecydowaną większość biegaczy.

"Podziękowania dla organizatorów za wzorowe przygotowanie zawodów drugi rok z rzędu." - taki komentarz zamieścił na naszym facebooku pan Arkadiusz z Oławy.

"Super zawody, świetna organizacja, brawo! Widzimy się za rok" - dodał pan Jan z Jelcza-Laskowic.

Dziękujemy!

Na sukces drugiej edycji prudnickiego półmaratonu górskiego pracowało wiele osób. Szczególne podziękowania kierujemy jednak do:

- Piotra Peruckiego i Piotra Sedlaczka - pomysłodawców biegu;

- Nadleśnictwa Prudnik, Lasy Państwowe - za nieodpłatne udostępnienie gruntu oraz za inwentaryzację i sprzątnięcie szlaku;

- Marcina Ślusarczyka (i jego Wesoły Borsuk Team) - za fachową pomoc i wsparcie od początku realizacji przedsięwzięcia, w tym m.in. idealne wytyczenie trasy, pomoc przy punktach odżywczych;

- Karola i Pawła Rokitckich - za zabezpieczenie techniczne biegu;

- Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Ankar - za zabezpieczenie medyczne wydarzenia;

- Daniel Barosa - za profesjonalny komentarz sportowy i konferansjerkę;

- firmy Time-Sport.pl - za niezawodny pomiar czasu;

- Małgorzaty Kublickiej (Powerfit) - za wspaniałą rozgrzewkę dla uczestników.

- "Restauracji Bueno" Prudnik - za znakomitą grochówkę.

- Krzysztofa Trojniaka (FLyNet) - za udostępnienie i obsługę quada.

- pracowników biura Euroregionu Pradziad - za wsparcie merytoryczne przy realizacji projektu;

- ZUK Prudnik - za przygotowanie terenu przy Sanktuarium Św. Józefa oraz udostępnienie infrastruktury;

- Ustronianka - Naturalna Woda Mineralna – za przekazanie wody mineralnej.

Promocję medialną wydarzenia oraz relacje z jego przebiegu, zapewnili: Tygodnik Prudnicki / terazprudnik.pl. Fotorelację można zobaczyć:

Wszystkim uczestnikom, zarówno z Polski jak i gościom z Czech, w tym z miasta partnerskiego Krnova - kłaniamy się nisko, gratulujemy i dziękujemy za obecność!

Mamy nadzieję na spotkanie za rok, podczas kolejnego Prudnickiego Półmaratonu Górskiego.

Ujęcia ze Okopowej: /kliknij by powiększyć/

 

Ujęcia ze Świętej Góry: /kliknij by powiększyć/  

 

Inne ujęcia z wydarzenia: /kliknij by powiększyć/  

 

Galerie zdjęć są dostępne także w portalu Facebook:

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie