13.01
2023

Realizacja projektu „20 lat współpracy Krnova i Prudnika”

Jednym z przedsięwzięć o charakterze transgranicznym, realizowanych przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku w roku 2021 oraz 2022, był projekt pn. „20 lat współpracy Krnova i Prudnika”, którego głównym celem jest poprawa jest ożywienie i wzmocnienie wzajemnych partnerskich relacji oraz uczczenie 20-lecia współpracy obu miast partnerskich.

ceremonia_wręczenia_nagród_3.jpeg

 

Tematyka projektu zrodziła się z potrzeby ponownego nawiązania kontaktu z partnerskim miastem Prudnik, z którym w roku 2022 przypadła dwudziesta rocznica wzajemnej współpracy. W ciągu 20 lat wzajemnej współpracy oba miasta partnerskie miały okazję na wiele sposobów inspirować się wzajemnie w zakresie turystyki i stosunków międzynarodowych. Niestety wspólne czesko-polskie stosunki ucierpiały w wyniku czeskich i polskich działań podjętych w związku z globalną pandemią koronawirusa.

Wzajemne stosunki w tym czasie były spychane na drugi tor, a wszelkie działania projektowe zostały zawieszone. Wspólne spotkania ograniczały się do kontaktów on-line, co nie zawsze było korzystne ze względu na wynikające utrudnienia natury technicznej po obu stronach. Imprezy kulturalne lub sportowe, w których uczestniczyli partnerzy i na których się spotykali, zostały po obu stronach odwołane. Ochłodzenie wzajemnych relacji było również spowodowane zmianami personalnymi u obu partnerów, co ma duży wpływ na wzajemną współpracę. Problem ten starano się rozwiązać wspólnymi spotkaniami i działaniem mającym na celu odbudowanie zespołu np. team building.

 

W ramach projektu po polskiej stronie powstały m.in.:
- spoty reklamowe:

  

 

- album „Niedokończony reportaż”, który pokazuje współpracę obu państw na przestrzeni ubiegłych lat. Jednak album jest to także reportaż wyjątkowy i niepowtarzalny, gdyż na pierwszym jego planie znajdują się ludzie – mieszkańcy Gminy Prudnik. Dlaczego zatytułowaliśmy go „niedokończony”? Ponieważ, po pierwsze, jest to hołd dla pracy wybitnego prudnickiego fotografa ś. p. Walentego Stecia. Po drugie dlatego, że reportaż ten dzieje się na naszych oczach, a my chcemy zapoczątkowane przez Pana Walentego dzieło kontynuować i pokazywać jak się zmieniamy oraz jak zmienia się nasze otoczenie.

album_1.jpeg

 

- powstały również materiały promocyjne – magnesy, widokówki, polsko-czeskie foldery promocyjne:

 

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego odbyła się plenerowa wystawa, prezentująca współpracę Prudnika i Krnova przez ostatnich 20 lat. Na wystawę zaproszeni zostali przedstawiciele i mieszkańcy naszego miasta partnerskiego oraz mieszkańcy Gminy Prudnik.

 

Projekt „20 lat współpracy Krnova i Prudnika” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

logotypy 1024.jpeg

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie