• >
  • >
20.02
2023

Prudnik stolicą Papierzaków

Na jeden dzień, Prudnik stał się stolicą papierowych samolotów! W minioną sobotę bowiem odbyły się Kultowe Mistrzostwa Modeli Latających z Papieru, czyli inaczej "Papierzaki".

 

Jeśli nigdy nie braliście udziału w tych zawodach, pewnie zapytacie - Co to takiego? Ano, to taki konkurs, gdzie buduje się papierowe samoloty, a później zlicza, który poleci najdłużej. Brzmi jak zabawa dla dzieci? A nie, to nieprawda! To zabawa dla wszystkich! Udział w tym roku wzięło blisko 150 osób, w trzech kategoriach wiekowych!

 

Musimy przyznać, że zobaczenie tylu dzieci i dorosłych ludzi skaczących i machających rękami, by ich papierowe dzieła poleciały jak najdalej, to był naprawdę fajny widok! Ale nie ma co się śmiać, bo uczestnicy dali z siebie wszystko, by ich samoloty były najlepsze. I udało im się! W każdej kategorii wyłoniliśmy zwycięzców, którzy otrzymali sławę, pochwały i oczywiście pamiątkowe puchary oraz medale. Ale dla każdego uczestnika przygotowane były upominki.

Poniżej przedstawiamy wyniki pierwszych trójek:

KATEGORIA  0-7 LAT:
I miejsce - Wiktor Pawela
II miejsce - Maria Halek
III miejsce - Roksana Schmidt

KATEGORIA  8-15 LAT:
I miejsce - Michał Hoinka
II miejsce - Wiktor Kroczak
III miejsce - Dawid Kowalski

KATEGORIA  >16 LAT:
I miejsce - Artur Wilk
II miejsce - Joanna Chilińska
III miejsce - Krzysztof Halek

              IMG_20230218_121255.jpeg                           IMG_20230218_121422.jpeg                            IMG_20230218_121549.jpeg

Organizatorem imprezy była Agencja Sportu i Promocji w Prudniku, która jak zwykle wiedziała, jak zrobić fajną imprezę. Jednak nie byłoby tego wszystkiego bez wcześniejszego pomysłu i organizacji w latach ubiegłych przez Krystiana Semana oraz jego ekipy.

 

Także, serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i czekamy na kolejne Papierzaki!

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie