23.08
2023

Zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym "Dobre z lasu"!

Czy jest coś bardziej fascynującego niż smak lasu? Zapachy, tekstury i smaki natury są niezrównane, a teraz masz okazję podzielić się swoją kulinarną interpretacją tego magicznego miejsca. W dniu 10 września 2023 r., na prudnickim rynku, odbędzie się niezwykłe wydarzenie kulinarne z okazji 10. Memoriału im. Stanisława Szozdy. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów gotowania, miłośników natury oraz entuzjastów smaków do udziału w konkursie kulinarnym "dobre z lasu".Plakaty 2.png

 

Cele konkursu:

1. Promocja produktów "dobre z lasu": Nasz konkurs stanowi wyjątkową okazję do eksploracji potencjału smaków lasu. Produkty "dobre z lasu" są wyjątkowe pod względem świeżości i autentycznego charakteru, a my chcemy, aby znalazły się one w centralnym punkcie twoich kulinarnych arcydzieł.

2. Aktywizacja Kół Gospodyń Wiejskich i szkół gastronomicznych: Konkurs to również doskonała okazja do mobilizacji lokalnych społeczności. Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z Województwa Opolskiego oraz szkoły o profilu gastronomicznym do aktywnego udziału i pokazania swojego kulinarnego kunsztu.

3. Wymiana doświadczeń kulinarnych: Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kucharzem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę z gotowaniem, konkurs "dobre z lasu" oferuje doskonałą platformę do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami. Poznaj nowe techniki, przepisy i smakowe inspiracje od innych uczestników.

Jak wziąć udział:

Na konkurs można zgłosić się jako Koło Gospodyń Wiejskich lub szkoła o profilu gastronomicznym. Waszym zadaniem jest przygotowanie dowolnej potrawy, w której główne składniki pochodzą z lasu. Musicie dostarczyć 25 porcji swojej potrawy do degustacji.

Lista produktów, które możesz wykorzystać, znajduje się na stronie internetowej https://www.dobrezlasu.pl/home. To prawdziwa skarbnica smaków, które czekają na odkrycie!

Ocena i nagrody:

Oceny przygotowanych potraw dokona niezwykle utalentowany i znany szef kuchni, Karol Okrasa. To doskonała okazja, aby pokazać swoje umiejętności przed jednym z najlepszych w tej dziedzinie.

Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody:

Pierwsze miejsce: 1000 zł,
Dwa wyróżnienia: po 500 zł.
Pozostali uczestnicy nie zostaną jednak pominięci – każdy z nich otrzyma dyplom uznania oraz zwrot kosztów w wysokości 200 zł.

Do zobaczenia 10 września 2023 r. na prudnickim rynku!
 

Regulamin: 

PDFregulamin konkursu.pdf (429,37KB)

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie