23.08
2023

10. Memoriał im. Stanisława Szozdy: Dekada Pamięci i Pasji Kolarskiej w Prudniku

W niedzielę, 10 września br., Prudnik stanie się areną emocji sportowych, wspomnień i upamiętnienia. Dziesiąta edycja Memoriału im. Stanisława Szozdy to nie tylko hołd dla legendarnego kolarza, ale także okazja do celebrowania kolarskiej pasji i promowania zdrowego trybu życia.

plakat_druk-fin.png

Kolarska Ikona: Stanisław Szozda

Stanisław Szozda, postać niezwykła w historii zarówno polskiego kolarstwa, jak i naszego miasta, pozostawił trwały ślad zarówno na trasach wyścigowych, jak i w sercach fanów. To nie tylko zdobywca wielu tytułów i triumfator prestiżowych zawodów, lecz także człowiek o ogromnym wpływie na rozwój kolarstwa w kraju. Jego skromność, wytrwałość i zawodowe podejście inspirowały kolejne pokolenia sportowców, pozostawiając niezatarte piętno w świecie sportu.

Kolarska Pasja na Dziesięć Lat

Dekada istnienia Memoriału im. Stanisława Szozdy to czas oddania hołdu nie tylko temu wybitnemu kolarzowi, ale także świętowania sportowej pasji w naszej gminie. Corocznie Prudnik w jedną wrześniową niedzielę staje się miejscem spotkania dla zawodników w każdym wieku – od maluchów po dojrzałych amatorów kolarstwa. To wyjątkowa okazja do dzielenia się emocjami, tworzenia nowych sportowych wspomnień i czerpania inspiracji z ducha rywalizacji.

Wyzwania na Każdy Poziom Umiejętności

Trasy wyścigu zostały starannie przygotowane, aby sprostać oczekiwaniom uczestników o różnym stopniu zaawansowania. Kolarze staną przed różnymi wyzwaniami, uzależnionymi od wieku i umiejętności. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się z trasą liczącą 1600 metrów, dając im szansę na pierwsze kroki w kolarskiej rywalizacji. Natomiast doświadczeni kolarze podejmą wyzwanie trasy liczącej aż 48 kilometrów, testując swoje umiejętności i wytrzymałość.

Trasa Przez Prudnik

Start i meta będą zlokalizowane na Rynku, skąd zawodnicy wyruszą w trasę prowadzącą przez ul. Zamkową, Pl. Zamkowy, ul. Piastowską, Pl. Wolności, ul. Kościuszki DK 40, ul. Armii Krajowej DK 40, ul. Batorego oraz ul. Damrota. Wszystkie ulice, na których toczyć się będzie wyścig, zostaną całkowicie wyłączone z ruchu, aby uczestnicy mogli bezpiecznie rywalizować.

Zapraszamy do Wspólnej Przygody Kolarskiej

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Prudnika oraz wszystkich miłośników kolarstwa z całej Polski do wzięcia udziału w jubileuszowej, 10. edycji Memoriału im. Stanisława Szozdy. To wyjątkowa okazja do upamiętnienia kolarza, który na zawsze pozostanie w naszych sercach, oraz do wspólnego celebrowania sportu jako źródła inspiracji i radości. Niezależnie od wieku czy umiejętności, każdy może znaleźć swoje miejsce w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Regulamin: PDFregulamin memorial_stanislawa_szoz zatwierdzony.pdf (1,83MB)

DOCzgloszenie-uczestnictwa-dorosły2023.doc (42,50KB)
DOCzgloszenie-uczestnictwa-dziecka2023.doc (42,50KB)
DOCzgloszenie-uczestnictwa-dziecka-parada-rowerowa2023.doc (40,50KB)
 

Podczas 10. Memoriału im. Stanisława Szozdy dostępne będą dodatkowe atrakcje dla dzieci, m in. dmuchańce, animacje dla dzieci, fruitbike,  miasteczko rowerowe. Zapraszamy również Koła Gospodyń Wiejskich oraz szkoły o profilu gastronomicznym do udziału w konkursie "Dobre z lasu", w którym oceny potraw dokona Karol Okrasa. Szczegóły na stronie: http://asipprudnik.pl/574/1/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-kulinarnym-dobre-z-lasu.html

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie