19.09
2023

"Opolska Młodzież na stadiony" - Święto Sportu w Prudniku

379352654_765017348759084_4164652001656948902_n.jpeg

15 września 2023 roku na torach łuczniczych oraz w hali sportowej Obuwnik w Prudniku odbyły się wyjątkowe zawody sportowe, które na stałe zapiszą się w historii naszego miasta. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Sportu, uczniowie wszystkich gminnych szkół zgromadzili się, by świętować zdrowy tryb życia i sportową pasję. Igrzyska „Opolska Młodzież na stadiony” stały się prawdziwym festiwalem sportu, edukacji i zabawy, przyciągając blisko 400 dzieci ze szkół z terenu Gminy Prudnik.

Organizatorem tego wydarzenia był Opolski Związek Piłki Nożnej (OZPN), a współorganizatorem Agencja Sportu i Promocji w Prudniku, przy wsparciu sponsora, jakim było Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Głównym celem Igrzysk było promowanie aktywnego trybu życia i wspieranie młodego pokolenia w rozwijaniu swoich talentów sportowych. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w 10 różnych konkurencjach, które dostarczały nie tylko radości z rywalizacji, ale także umiejętności i doświadczenia sportowe.

Wśród konkurencji znalazły się m.in. koszykarski slalom na czas, podskoki obunóż na skakance, skok w dal po odbiciu z miejsca, skok dosiężny wzwyż z odbicia obunóż przy ścianie, piłkarski slalom zakończony strzałem do bramki, podbijanie piłki „zośki”, odbijanie piłeczki pingpongowej, strzał do bramki celnościowej, przysiad z wyskokiem, rzut ringo oraz Miniturniej Piłki Nożnej. To nie lada wyzwanie dla młodych sportowców, którzy z pasją i zaangażowaniem rywalizowali między sobą.

Jednak Igrzyska to nie tylko rywalizacja, to również okazja do nauki i rozwijania wiedzy. Dlatego też odbył się turniej wiedzy o historii i sporcie, który pozwolił uczestnikom poszerzyć swoje horyzonty i zrozumieć, jak wielka jest historia sportu.

Pomiędzy emocjonującymi konkurencjami, a także po przerwie na zdrowy lunch, dzieci z Prudnickiego Ośrodka Kultury (POK) zaprezentowały swoje zdolności wokalne, co było dodatkowym punktem programu i wzbogaciło atmosferę rywalizacji i zabawy.

Na zakończenie Igrzysk Grzegorz Zawiślak – Burmistrz Prudnika wraz z uczestnikami wziął udział w Biegu wieńczącym dzień sportu. To było jedno okrążenie na torach łuczniczych, ale pełne emocji i triumfu. Następnie przyszedł czas na najbardziej oczekiwaną chwilę – wręczenie medali dla wszystkich dzieci, które stanęły na podium w różnych konkurencjach. Ponadto, trzy najlepsze wyniki w trzech kategoriach wiekowych zostały uhonorowane pucharami. A to jeszcze nie koniec niespodzianek!

Nagroda w formie Vouchera na zakup sprzętu sportowego została przyznana najlepszej szkole oraz klasie, co na pewno pomaga w dalszym rozwoju ich pasji sportowych.

Igrzyska „Opolska Młodzież na stadiony” to nie tylko dzień sportowej rywalizacji, ale również okazja do promowania zdrowego trybu życia i budowania wspólnoty sportowej w Prudniku. To święto, które pozostawiło niezapomniane wspomnienia i zachęciło młodych ludzi do dalszego rozwijania swojego talentu sportowego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom tego wspaniałego wydarzenia! Niech sport będzie zawsze waszą pasją i źródłem radości.

 

379357400_765016028759216_2938697850958544338_n.jpeg

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie