16.04
2024

Pierwsze amatorskie zawody Hobby Horse

W minioną sobotę (13.04.2024 r.) odbyły się, po raz pierwszy w Gminie Prudnik, amatorskie zawody #Hobby_Horse, które przyciągnęły entuzjastów z różnych zakątków Polski. Zawodnicy przybyli z takich miejscowości jak Odolanów, Ustroń, Kielczy czy Ząbkowice Śląskie. Najdalsi z nich pokonali aż 170 km, by wziąć udział w tej unikalnej rywalizacji. Najmłodsza uczestniczka, Ania, miała zaledwie niecałe 3 latka, podczas gdy najstarszy zawodnik, Tymoteusz, miał 20 lat.

Największe zainteresowanie wzbudziła kategoria wiekowa 10-12 lat. To właśnie młodzi sportowcy w tej grupie wiekowej stanowili najliczniejszą grupę, angażując się w różnorodne konkurencje.

Dyscypliny takie jak parkour na czas czy potęga skoku przyciągnęły uwagę nie tylko publiczności, ale przede wszystkim aktywnych i pełnych energii dzieci. Ich zaangażowanie i entuzjazm tworzyły niepowtarzalną atmosferę rywalizacji, dając świadectwo o rosnącej popularności tej pasji wśród młodego pokolenia.

Zawody zostały zorganizowane przez Agencja Sportu i Promocji w Prudniku, a pomysłodawcą był Grzegorz Zawiślak - Burmistrz Prudnika.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział oraz za inspirujące występy. Relacja z zawodów jest dostępna w TVP3 Opole i Teleexpressie, a zdjęcia przedstawiamy poniżej.

 

Teleexpress: https://tiny.pl/dr8nt 

Czekamy na kolejne zawody i już teraz zapraszamy do udziału!

 

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie