08.05
2024

Podsumowanie IX Turystycznego Rajdu Rowerowego „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”

Blisko stu sześćdziesięciu uczestników, wspólnie z Grzegorzem Zawiślakiem - Burmistrzem Prudnika, w sobotę 27 kwietnia br. pokonało trasę IX Turystycznego Rajdu Rowerowego, prowadzącą po malowniczych zakątkach Prudnika i okolic. Wydarzeniu corocznie przyświeca motto: „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”.
Relacje zdjęciowe dostępne są na naszym profilu FB:

 

Odbywający się na wiosnę, zapoczątkowany w roku 2016 rajd, stanowi okazję do upamiętnienia postaci oraz sportowych dokonań patronujących mu dwóch wielkich osobowości prudnickiego i polskiego sportu. Jednocześnie tradycyjnie oficjalnie otwiera on prudnicki sezon rowerowy. Niezmiennie od początku, celem rajdu pozostaje też popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, a także walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Prudnickiej oraz Gór Opawskich. Wydarzenie - tradycyjnie organizowane przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku, we współpracy z PTTK Prudnik - Oddziałem Sudetów Wschodnich - ma zatem charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny.

Wzorem lat ubiegłych, IX Turystyczny Rajd Rowerowy wystartował z Parku Miejskiego w Prudniku, a jego metę wyznaczono na błoniach klasztornych przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku – Lesie. Szczęśliwie, pogoda - po raz kolejny - dopisała, pozwalając cieszyć się słońcem i podziwiać atrakcyjne krajobrazy pogranicza. Biegła ona z Prudnika, kolejno na Chocim, następnie w stronę Dębowca, gdzie znajdował się punkt kontrolny, następnie zmierzając przez las ostatecznie do mety przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku. Można było również wziąć udział w prowadzonych przez instruktorów prudnickiego PTTK konkurencjach sprawnościowych: rzutach do tarczy czy slalomie na hulajnodze. Warto było podjąć wysiłek, bo na zwycięzców rywalizacji czekały atrakcyjne upominki, w postaci m.in. akcesoriów turystycznych oraz gadżetów promocyjnych Gminy Prudnik.

Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie