2026
Łowcy Symboli – nowa polsko-czeska gra kolekcjonerska już wystartowała!

Poznawaj, szukaj i zbieraj – tak w skrócie można opisać nową polsko-czeską grę kolekcjonerską „Łowcy Symboli”, realizowaną wspólnie przez Prudnik i Krnov w ramach projektu „Odkrywaj z nami!”.
To propozycja dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, która w ciekawy sposób pozwala odkrywać najważniejsze symbole, miejsca i historie obu miast. Przez kolejne miesiące uczestnicy będą rozwiązywać zagadki, wykonywać zadania terenowe i zdobywać wyjątkowe figurki kolekcjonerskie.
Na czym polega gra?
Od lipca do grudnia każdego miesiąca publikowane będą zagadki i zadania związane z konkretnymi miejscami w Prudniku lub Krnovie. Po ich rozwiązaniu uczestnicy będą mogli odebrać dwie figurki związane z danym miesiącem.
Łącznie do zdobycia jest 12 figurek, które wspólnie tworzą niezwykłą opowieść o obu miastach i ich najbardziej charakterystycznych symbolach.
Celem gry jest skompletowanie całej kolekcji.
Lipcowe symbole Prudnika
Pierwsze dwie figurki związane są z Prudnikiem.
Standa – kolarska legenda Prudnika

Jedną z figurek jest Standa, nawiązująca do postaci Stanisława Szozdy – wybitnego polskiego kolarza, który urodził się w Prudniku i rozsławił nasze miasto w kraju i na świecie.
Aby zdobyć figurkę, należy wykonać fotozadanie – zrobić sobie zdjęcie przy modelu Stanisława Szozdy w Prudniku.
Frotik – symbol tekstylnej historii miasta

Drugą figurką jest Frotik, przypominający o bogatych tradycjach włókienniczych Prudnika.
To nawiązanie do historii zakładów włókienniczych rozwijanych przez Samuela Fränkla oraz słynnych prudnickich ręczników i tkanin frotté, które przez dziesięciolecia były znane daleko poza granicami regionu.
Zadanie związane z Frotikiem prowadzi uczestników przed Willę Fränkla, gdzie należy odnaleźć model dawnej synagogi i rozwiązać przygotowaną zagadkę.
Zaproszenie dla uczestników z Krnova

Już 11 lipca uczestnicy z Krnova odwiedzą Prudnik, aby wspólnie zdobyć pierwsze dwie figurki – Standę i Frotika. W programie znalazło się zwiedzanie miasta, realizacja zadań w ramach gry oraz wspólny obiad.
Wspólne odkrywanie pogranicza
„Łowcy Symboli” to nie tylko zabawa, ale również okazja do poznawania historii, kultury i dziedzictwa polsko-czeskiego pogranicza. Każda kolejna figurka opowiadać będzie inną historię, a uczestnicy stopniowo stworzą własną kolekcję symboli Prudnika i Krnova.
Projekt realizowany jest w ramach czesko-polskiego projektu „Odkrywaj z nami!”, współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów Programu Interreg Czechy–Polska 2021–2027.
Zapraszamy do udziału w zabawie i życzymy powodzenia wszystkim Łowcom Symboli!
Powrót do poprzedniej strony »